İçeriğe geçin

Şerit Nasıl Değiştirilir ?

Otomobil kullanmanın önceliklerindendir. orta şeritte seyrederken, aniden kendini sol şerite atmak gibi tehlike içeren hareketleri incelikli olarak yerine getirip, kazasız belasız gidilecek yere varabilmenin yollarıdır. bu taktiği kullananlara, şerit solucanı adı verilebilir.

taktik 1: geçmek istediğiniz şeridi dikiz aynasından dikizleyin. şerit boşsa, lay lay lom diye şeridinizi değiştirebilirsiniz.

taktik 2: geçmek istediğiniz şerit vızır vızır bir trafik içeren bir durumdaysa, dörtlüleri yakıp ya Allah diye kornaya basarak aniden arabaların arasına atlayabilirsiniz. Durur arkadan gelirler nasılsa.

taktik 3: geçmek istediğiniz şerit duran bir trafik halinde tıklım tıkışık araçlarla dolu ise, bir sürü sinir içindeki sürücüye dikkat etmeniz gerekir. yine dörtlüleri yakın, elinizi de camdan çıkararak burnunuzu yavaşça diğer araçlardan birinin önüne sokun. yavaş yavaş ilerlemeye devam edin.

taktik 4: aracınızda başka birisi varsa kullanabileceğiniz bir taktiktir. yanınızdaki insana hasta veya daha iyisi hamile taklidi yaptırarak dilediğiniz şeride geçe geçe gezebilir, eğlenebilirsiniz. varacağınız yere herkesten önce varabilirsiniz.

taktik 5: “ne gerek var şerit değiştirmeye” diyerek aynı şeritte kaplumbağa hızı ile seyredin. arkanızda kalan sinir içindeki bir sürücü, eninde sonunda şerit değiştirmenizi sağlayacak şık bir hareket yapacaktır.